W ciągu minionych dwunastu miesięcy warszawiakom, przedsiębiorcom, wspólnotom mieszkaniowym i innym właścicielom nieruchomości wypłacono 1460 ekodotacji na łączną kwotę blisko 11,1 mln złotych. Po raz pierwszy środki te posłużyły także modernizacjom kotłowni. W sumie z budżetu miasta na wymianę sposobu ogrzewania wydano w ubiegłym roku niemal 2,2 mln złotych. Warszawiacy podpisali łącznie 279 umów dotacyjnych.
W ubiegłym roku na Białołęce zrealizowano 32 inwestycje polegające na modernizacji kotłowni, co uplasowało dzielnicę na trzecim miejscu w Warszawie pod względem liczby wymiany palenisk na paliwo stałe na piece gazowe.
W 2017 r. kilkakrotnie zwiększyła się liczba zrealizowanych wniosków dotyczących inwestycji w lokalne źródła energii odnawialnej. Większość z nich związana była z montażem instalacji fotowoltaicznych. Na Białołęce powstało 59 takich instalacji.
Miasto Warszawa dofinansowało również instalacje kolektorów słonecznych. Najwięcej powstało ich na Białołęce – 9.
W minionym roku zrealizowano również 569 projektów polegających na likwidacji zbiorników bezodpływowych wraz z budową przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy najwięcej tego typu inwestycji przeprowadzono w Wawrze – 362, dalej uplasowały się Rembertów – 52 i Białołęka – 41.
W latach 2007-2017 z programu dotacyjnego skorzystało prawie 7 tysięcy gospodarstw domowych. W tym czasie ponad 13,7 mln złotych przeznaczono na dofinansowanie likwidacji zbiorników bezodpływowych (4612 dotacje), a ponad 5,5 mln złotych na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest (490 dotacje).
Obecnie trwa druga edycja naboru wniosków o dofinansowanie modernizacji kotłowni połączonej z likwidacją kotłów lub pieców węglowych. Warszawiacy mogą otrzymać dopłaty wysokości od 7 000 do nawet 20 000 złotych. Inwestycje mają zostać przeprowadzone jeszcze w 2018 r. Wnioski zbierane są do 31 marca 2018 r. Udzielane wsparcie nie może jednak przekroczyć 75% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.