Park Henrykowski
Każde wejście do parku ukształtowano w półkolisty plac wyposażony w ławkę, kosz, tablicę informacyjną oraz stojaki na rowery. Uporządkowano i wytyczono nowe alejki. Przy alejach bocznych od strony ul. Dziatwy ustawiono metalowe pergole, wzdłuż których nasadzono pnącza zapewniające latem odpoczynek w cieniu.
Zmodernizowano oświetlenie. Latarnie zostały ustawione wzdłuż alei głównej i alei otaczającej park oraz na terenach rekreacyjnych. Wyremontowano również ogrodzenie parku i mostki nad Kanałem Henrykowskim, który przecina park.
Dla amatorów sportów wybudowano dwa boiska do gier i zabaw zespołowych ze sztuczną trawą. Place zaprojektowano jako wielofunkcyjne tereny dla dzieci i młodzieży. Większy plac został wyposażony w bramki umożliwiające grę w piłkę nożną, zaś mały ma kosze do gry w koszykówkę oraz słupki do montażu siatki do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. Na osiach boisk rozpięto piłkochwyty, stanowiące barierę dla piłek. Dla młodzieży powstały trzy trasy przecinające aleję obwodnicową, w tym jedną dla młodszych dzieci. Przygotowana została również ścieżka zdrowia.
W parku wydzielono wybieg dla psów. Wybieg jest odizolowany od pozostałej części parku wysokimi krzewami i częściowo ogrodzony. Dla urozmaicenia zabawy psom umieszczono w nim konary, zaś dla opiekunów ławki. Nie zapomniano też o specjalnych koszach na psie odchody.
Podczas modernizacji zachowano najcenniejsze drzewa w parku jak również dosadzono krzewy i drzewa ozdobne, w tym magnolie oraz jesiony, które są uzupełnieniem istniejącego drzewostanu. Kompozycje krzewów dopełniają rośliny pnące: bluszcz, winorośl japońska, powojniki i kokornak.
Drugi etap, czyli budowa placów zabaw dla maluchów oraz starszych dzieci i linarium zostały zakończone.
Lokalizacja
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Kontakt na stronie Kontakt